Podziel się z innymi:
2017-09-29
9

Bunt pediatrów: "Nie godzimy się na łamanie praw dziecka w zakresie opieki medycznej"

Źródło/Autor: Gazeta Wyborcza

Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu 1 października br. musi otworzyć tzw. wieczorynkę, choć nie ma praktyki ani lekarzy, którzy specjalizują się w leczeniu dorosłych. Personel placówki grozi masowymi wypowiedzeniami. "Lekarze pediatrzy nie godzą się na zmuszanie ich do łamania kodeksu etyki lekarskiej i łamania praw dziecka w zakresie opieki medycznej” - napisali medycy.

Bunt pediatrów: "Nie godzimy się na łamanie praw dziecka w zakresie opieki medycznej"
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Ekspertka: w Polsce 25 proc. dzieci i młodzieży ma nadwagę lub otyłość
05.03.2025
W Polsce 25 proc. dzieci i młodzieży ma nadwagę lub otyłość; dochodzimy do średniej europejskiej – przekazała we wtorek w Sejmie prof. Katarzyna Zatońska z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Dodała, że otyłość to drugi, po paleniu papierosów, czynnik ryzyka wystąpienia nowotworów.
Do 2050 r. jedna trzecia dzieci i młodzieży będzie miała otyłość lub nadwagę
04.03.2025
Do 2050 r. liczba dzieci i nastolatków z nadwagą lub otyłością może wzrosnąć do 746 milionów, co będzie stanowić niemal jedną trzecią tej grupy wiekowej – alarmują naukowcy na łamach „The Lancet”.
Kardiolog: mamy coraz więcej dzieci i młodzieży z zaburzeniami rytmu serca
16.01.2025
Liczba dzieci i młodzieży z zaburzeniami rytmu serca rośnie w Polsce, m.in. dzięki lepszej diagnostyce. Jednak lepsza diagnostyka nie idzie w parze z poprawą warunków opieki nad młodymi pacjentami – uważa kardiolog dziecięca prof. Katarzyna Bieganowska.