Podziel się z innymi:
2017-10-12

Dzieci tyją na potęgę

Źródło/Autor: PAP

W ostatnich 40 latach liczba otyłych dzieci i młodzieży zwiększyła się na świecie aż dziesięciokrotnie: z 11 mln do 120 mln – alarmuje najnowszy raport WHO.

Dzieci tyją na potęgę
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Wrocław/ Szpital rozszerza program wczesnego wykrywania wad rozwojowych
21.10.2025
Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu (USK) rozszerza program wczesnego wykrywania wad rozwojowych u noworodków i niemowląt. Do programu można zgłaszać dzieci zamieszkałe na Dolnym Śląsku, które nie ukończyły 12. miesiąca życia. Nie jest wymagane skierowanie od specjalisty ani długa historia leczenia.
Wrocław/ Szpital kliniczny zastosuje terapię genową na leukodystrofię metachromatyczną
15.10.2025
Chorobę neurodegeneracyjną dzieci leukodystrofię metachromatyczną będzie można za kilka miesięcy leczyć w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Akredytację na terapię genową dla tej choroby przygotowuje zespół Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej USK.
Radom/ Akcja bezpłatnych profilaktycznych badań USG dla dzieci
03.10.2025
Akcja bezpłatnych badań USG jamy brzusznej dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat zostanie przeprowadzona w piątek w Radomiu w ramach programu "Nie nowotworom u dzieci" – poinformował radomski urząd.
03.10.2025