Aktualności

Higiena w szkole możliwa tylko na papierze

Higiena w szkole możliwa tylko na papierze

GIS przyznaje: placówki oświatowe mają problem z zapewnieniem uczniom właściwych warunków do utrzymania higieny osobistej, ale nie tylko z tym.

„Nie wierzcie, że dzieci nie są zagrożone!”

„Nie wierzcie, że dzieci nie są zagrożone!”

comment 3

„Zastanawiam się, skąd w ogóle wzięły się te opowieści, że dzieci nie chorują na Covid-19. Może przez analogię z ospą wietrzną?” – zastanawia się pediatra dr Lidia Stopyra.

Europa wraca do tradycyjnej edukacji pomimo wirusa

Europa wraca do tradycyjnej edukacji pomimo wirusa

comment 2

Rządzący w różnych krajach europejskich są przekonani, że społeczne efekty pozostawienia dzieci w domach będą gorsze niż ryzyko epidemiczne związane z Covid-19.

Zespół uogólnionej alergii na nikiel – manifestacja kliniczna i postępowanie

Nikiel jest powszechnie występującym metalem. Znajduje się zarówno w większości pokarmów, wodzie, jak też w glebie i powietrzu. W przemyśle nikiel jest stosowany do wyrobu puszek, w tym puszek na żywność, biżuterii, metalowych elementów odzieży, monet, pasków do zegarków, oprawek okularów i wielu innych przedmiotów codziennego użytku.

Niemowlę z naczyniakiem dróg oddechowych – diagnostyka i leczenie

Naczyniak dróg oddechowych jest jednym z guzów wewnątrzoskrzelowych, które u dzieci występują niezwykle rzadko. Guzy te mogą mieć charakter złośliwy (rakowiak, rak śluzowo-nabłonkowy, chłoniak), łagodny (naczyniak, hamartoma, chondroma) i miejscowo złośliwy (guz zapalny). W zależności od lokalizacji w drzewie oskrzelowym nasilenie objawów zależy od rozmiaru guza i stopnia niedrożności dróg oddechowych, który powoduje...