Aktualności

Nadmierna otyłość zmienia dziecięce mózgi

Nadmierna otyłość zmienia dziecięce mózgi

Nadmierna otyłość u dzieci prowadzi do zmian w ich mózgach, idące w kierunku nasilenia zachowań obsesyjnych – wynika z badania hiszpańskich naukowców z Barcelony.

Lekarka rasistka?

Lekarka rasistka?

comment 6

Lekarkę, którą na izbie przyjęć szpitala w Poznaniu miała w sposób rasistowski skomentować pacjentów, poproszono o wyjaśnienia. Nagłośnioną w mediach historią zajmuje się teraz szpitalny zespół do spraw etyki.

Czy uczniowie wrócą po feriach do szkół?

Czy uczniowie wrócą po feriach do szkół?

Ministrowie zdrowia i edukacji w ostatnich dniach zapewniają, że pracują nad kilkoma wariantami, m.in. nauką stacjonarną dla najmłodszych klas i hybrydową dla reszty uczniów.

Zespół uogólnionej alergii na nikiel – manifestacja kliniczna i postępowanie

Nikiel jest powszechnie występującym metalem. Znajduje się zarówno w większości pokarmów, wodzie, jak też w glebie i powietrzu. W przemyśle nikiel jest stosowany do wyrobu puszek, w tym puszek na żywność, biżuterii, metalowych elementów odzieży, monet, pasków do zegarków, oprawek okularów i wielu innych przedmiotów codziennego użytku.

Niemowlę z naczyniakiem dróg oddechowych – diagnostyka i leczenie

Naczyniak dróg oddechowych jest jednym z guzów wewnątrzoskrzelowych, które u dzieci występują niezwykle rzadko. Guzy te mogą mieć charakter złośliwy (rakowiak, rak śluzowo-nabłonkowy, chłoniak), łagodny (naczyniak, hamartoma, chondroma) i miejscowo złośliwy (guz zapalny). W zależności od lokalizacji w drzewie oskrzelowym nasilenie objawów zależy od rozmiaru guza i stopnia niedrożności dróg oddechowych, który powoduje...